sport pro každého

Info o cvičení

Rekrační sport TJ Slovan Broumov nabízí sportovní vyžití pro každého. Od nejmladších capartů, kteří cvičí společně s rodiči až po sportovce bez omezení věku.

Věříme, že si z naší široké nabídky vybere každý.

 

BODYSTYLING

Vytrvalostně silový trénink střední intenzity. Zaměřen na formování svalových skupin celého těla - především, ale na břicho, hýždě, boky a stehna. Často s použitím činek, gumiček, expanderů nebo overballů. Vhodné pro začínající i pokročilé.

 

BOSU

Je posilování na novém tradičním cvičebním nářadí. BOSU vypadá jako poloviční gymnastický míč se stabilní platformou. Lze jej při tréninku použít z obou stran, tzn. BOTH SIDES UP. Při cvičebních hodinách s BOSU:

- zlepšujeme fyzickou kondici

- procvičujeme současně celou řadu svalových skupin, zejména svaly podílející se na udržování vzpřímeného postavení trupu

- na rozdíl od jiných druhů cvičebních lekcí je zapotřebí celou hodinu na BOSU udržovat rovnováhu a stabilitu pomocí břišních a zádových svalů

- pohybujeme se po celou lekci v aerobním pásmu, ve kterém dochází ke spalování energie a vzhledem k balančním pozicím se svaly zpenňují a zeštíhlují

- cvičení s BOSU neprovádíme za účelem zvýšení svalové hmoty, ale jedná se o posilování za účelem formování celého těla

BOSU je vhodný jak pro začátečníky, tak pro vysoce trénované atlety - ve světě je zvláště oblíbený mezi muži !!!

 

DRUM TO FIT

Fitness bubnování a posilování na velkých míčích. DrumsToFit je nový cvičební směr ve světě fitness. Novinka přináší zábavu, psychické uvolnění a radost         z pohybu. DrumToFit je výjimečným cvičením z hlediska fyziologie, zábavnou formou procvičujete horní i dolní část těla. Jednoduché, promyšlené propojení aerobikových prvků s bubnováním na velké míče (stable ball) pomocí paliček (balanced sticks) s využitím overballů a dalších cvičebních pomůcek                   v posilovacích blocích .

Průběh lekce koncepčně propojuje aerobní a posilovací cvičení a tím se maximalizuje efekt spalování a následného zpevňování celé postavy.

  • Bubnováním odbouráte stres a vyplavíte endorfiny !!!!!
  • Získáte synchronizaci pravé a levé části těla včetně mozkových hemisfér.
  • Posílíte si svalstvo horních a dolních končetin, břišní i zádové svalstvo a pánevní dno. Při cvičení si zlepšíte pozornost, kreativitu a bdělost.
  • DRUMS to fit Vám pomůže produkovat látky, které přispívají k tělesné a psychické pohodě a posilují imunitní systém. Cvičení nabízí spojení fyzického i mozkového tréninku.
  • DRUMS to fit je prevencí proti syndromu vyhoření !

 

PILATES

Cílem tohoto cvičení, které před více než 100 lety vyvinul Joseph Hubertus Pilates je propojení a vědomá souhra těla a mysli. Cvičení rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání. Propracovává zádová, břišní a hýžďové svalstvo - svaly jako základ správného držení těla. Účelem je posílení centra - jádra těla. Celkově vypracovává dlouhé, štíhlé svaly. S důrazem na správné dýchání okysličuje svaly a podporuje cirkulaci krve. Pilates nevyčerpává, spíše dodává energii. Metoda Pilates nepoužívá nespočetná opakování až do únavy svalů, naopak vytváří podpůrný sbstém pomocí pozvolného vypracování jednotlivých svalových skupin s cílem dosažení harmonického celku. Pohybové sekvence jsou v každém programu promyšleně propracovány tak, aby odbouraly špatné návyky a nenásilnou formou posílily celé tělo a jeho držení.

 

ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ

Zdravotní, relaxační, pohybově nenáročné cvičení. Získání základní kondice a síly, odstranění bolesti páteře a kloubů. Využití náčiní - overballů, balonů apod.

Vhodné pro začátečníky i pokročilé, bez omezení věku.

 

STEP

Step aerobik je aerobní cvičení, které využívá ke zvýšení tepové frekvence bedýnky zvané stepy. Výdej energie při cvičení na stepech překonává běh.  Cvičení na stepech je kondičně náročnější a díky neustálému vystupování a sestupování ze stěpů se více spaluje, posiluje, ale zároveň se cvičení stává zábavnějším. Je vhodný pro lidi s nadváhou, protože se při něm neskáče, pouze se překonává výškový rozdíl mezi stepem a podlahou.

 

POWER JOGA

Cvičení založené na pravidelném opakování základních pozic (asán), které jsou dynamicky řazeny za sebou. Cvičení je zaměřené na:

- vyrovnávání svalových dysbalancí

- tvarování problémových partií (břicho, hýždě, nohy)

- zlepšení svalového napětí a protažení svalů

- správné fungování vnitřních orgánů

- odbourávání fyzických a psychických bloků

- uvolnění, relaxaci a vitalitu

- aktivaci spící energie v těle

- poznávání sebe sama

Při pravidelném cvičení budou vaše svaly pružné, štíhlé a funkční. Naučíte se obnovovat a využívat energii, kterou vám tělo vytváří při činnosti. Najděte rovnováhu mezi tělem, duší a myslí.

 

ZDRAVOTNÍ TĚLESNÁ VÝCHOVA (Body & Mind)

Někdy to, co tělo a mysl potřebují nejvíce, je klid a uvolnění. Zejména po náročném dni v práci.

Cvičení mění nejen naše tělo, ale ovlivňuje naši mysl, postoj a náladu. Sport tak může být skvělou relaxací a odpočinkem. 

Body and mind jsou veškerá tělesná cvičení, určená k rozvoji zdravého a výkonného těla. Účinné duševně-relaxační a meditační techniky pomáhají zmírnit nežádoucí tělesné následky emočního stresu a deprese, kterým se v dnešní civilizované době nevyhneme.

Mezi Body and mind můžeme zařadit jzdravotní cvičení,jogu, cvičení pliates nebotai-či.

                                                                                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Rekreační sport Broumov TJ Slovan, z.s.
U horní brány 81
Broumov
55001
732 154 955